Озима пшениця в СФГ «Дар», Запорізька область, 2018-2019 рр

Озима пшениця в СФГ «Дар», Запорізька область, 2018-2019 рр
 
 Проведення досліду в СФГ «Дар» в с.Широке, Василівського району, Запорізької області, почали з обробки насіння перед посівом. 
 
 
Культура:   Озима пшениця
Сорт:   Мудрість Одеська
Попередник:   Горох
 
 
 

Обробка насіння:

 
Завдяки застосуванню ПМК «ЗАХИСТ РОСЛИН», зменшили норму хімічного фунгіцидного протруйника «Ламардор Про» на 50%.
Висів озимої пшениці провели на початку оптимальних строків — 05.09.2019, в сухий грунт. Але з 07.09 по 11.09, в господарстві випало приблизно 25 мм опадів, це сприяло отриманню дружних сходів та гарному розвитку рослин.
В жовтні провели огляд посіву. Відмітили, що рослини на дослідній ділянці мають кращий розвиток вегетативної маси ніж на контролі. А щоб запобігти переростанню пшениці на дослідній ділянці (це може негативно вплинути на перезимівлю рослин), рекомендовали не проводити обробку КАС на досліді. Підживлення провели тільки на контрольній ділянці.
 
Вегетація озимої пшениці відновилася приблизно 26-27 лютого 2019 р. На дату огляду 19.03.2019, рослини знаходяться в фазі кущення, добре розвинені, а грунт на глибині залягання основної маси кореневої системи добре зволожений.
 
Щодо різниці між контрольною та дослідною ділянками, то рослини на дослідній ділянці, вважає агроном, мають краще розвинену вегетативну масу та кореневу систему.
 
 

25.04.2019 господарство провело обробку поля препаратами:

  • Гербіцид «Капуеро» — 25 гр/га,
  • Фунгіцид «Солігор» — 0.5 л/га,
  • Добриво карбамід — 10 кг/га.

В бакову суміш для дослідної ділянки додали ще:

При огляді посіву встановили, що рослини на дослідній ділянці мають кращій розвиток вегетативної маси та кореневої системи.
Озима пшениця на момент проведення обробки знаходилась у фазі трубкування, температура повітря складала +18°С, норма розходу бакової суміші — 200 л/га.
 
 
Планується ще одна обробка дослідної ділянки в господарстві в фазу початку колосіння.